آموزش تکنیک ضربدر منفی در کنکور سراسری

اگر شما نیز میخواید رتبه های زیر سه رقمی را کسب کنید پس باید جا پای کسانی بگذارید که این مسیر را یک بار با موفقیت طی کرده اند ! با استفاده از تکنیک ضربدر منفی یک روش منحصر به فرد را خواهید آموخت که برای حل تمامی سوالات تستی به کار شما می آید پس در این مطالب همراه موسسه ونوس باشید تا بهترین نتیجه را از درس خواندن بگیرید.

تحقیق ها و بررسی های صورت گرفته در میان رتبه های یک تا سه رقمی نشان میدهد که انها از لحاظ علمی هیچ تفاوتی ندارند تنها نگرش و تکنیک آن ها برای حل مسائل و تست ها گوناگون میباشد که باعث میشود یک نفر رتبه یک شود یک نفر رتبه 999 ، پس با ما باشید تا مسیر یک شدن را به شما نشان دهیم.تکنیک ضربدر منفی یک تکنیک بسیار کاربردی برای آزمون میباشد که این تکنیک میبایست به مرور زمان ملکه ی ذهن دانش آموزان شود.

ضربدر منفی

ضربدر منفی

آموزش تکنیک ضربدر منفی

اکثر شما دانش آموزان سر جلسه ی آزمون به سوالاتی بر میخورید که به راحتی میتوانید در مدت زمان مشخص تست به آن پاسخ دهید.اما مسئله این است که ما غیر از اینگونه سوالات دو نوع سوال دیگر هم خواهیم داشت که اکثرا با آنها مواجه شده اید:

سوالات نوع اول : سوالاتی که  برای ما آشنا نیستند و از دسته مطالب خوانده شده ما خارج میباشند.در صورت مواجه شدن با این سوالات  که تعداد کمی دارن باید کنار آنها  منفی گذاشته و سریعا از آنها میگذریم.
و اما نوع دوم و مهمترین قسمت:این نوع از تست ها سوالاتی هستند که ما میتوانیم آن هارا حل کنیم لیکن سوالاتی مفهومی هستند یا سوالاتی با راه حل طولانی که نیازمند زمان زیادی هستند.در صورت مواجه شدن با اینگونه سوالات کنار آنها ضربدر گذاشته و سریعا از آنها میگذریم.

با این روش تکنیک ضربدر منفی بدون شک میتوانید در پایان مقداری زمان ذخیره کرده اید که میتوانید برگردید و به سوالات ضربدر دار پاسخ دهید.

راز پشت این تکنیک ساده و کاربردی چیست ؟

سوالاتی که برای ما آشنایی ندارن و یا سوالاتی که وقت گیر هستند نباید برای آنها در ابتدا وقتی صرف کرد به دلیل اینکه دانش آموزان سر اینگونه سوالات آزمون به فکر زمان خود هستند و سوالاتی پیش رو دارند که قطعا میتوانند به راحتی به آنها جواب دهند و زمان از لحاظ روحی به دانش آموزان استرس وارد میکند و تمرکز آنهارا پایین میاورد.بنابر این با بالارفتن استرس،تمرکز داوطلب کاهش یافته و احتمال خطا در محاسبات بالا میرود و از قضا طراحان کنکور جواب های غلطی که داوطلب ممکن است به دست بیاورد را در بین گزینه های جواب قرارداده اند.

پس بهتر است سوالاتی که وقت گیر هستند و نیازمند تمرکز بالاتری هستند کنار آنها ضربدر زده و در زمان ذخیره شده در پایان آزمون به سراغ آنها رفته و با آرامش و تمرکز %۱۰۰ به آنها پاسخ دهیم. همانطور که گفته شد مهمترین قسمت این تکنیک کنار گذاشتن سوالاتی است که از محدوده درسی ما خارج است و با حذف آنها برای خود زمان بیشتری میخریم.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست