باید و نباید های شب کنکور

کسب موفقیت در هر آزمونی بخصوص کنکور که شبیه یک ماراتون بزرگ است موجب استرس و دلشوره هم برای خانواده هم برای دانش آموز است از این رو توصیه هایی را به شما عزیزان داریم:برای کنترل استرس خود بهتر است ورزش و تنفس عمیق را در برنامه روزانه خود قرار دهید .خوردن غذای سبک شب قبل از کنکور و پرهیز از فست فودها وغذاهای چرب به شما کمک بزرگی میکند .

توصیه می شود نیم ساعت قبل از زمان ازمون در محل آزمون حضور پیدا کنید زیرا که دیر رسیدن در جلسه کنکور بسیار استرس زاست . آماده کردن لوازم مورد نیاز جلسه ازمون از قبیل کارت ورود به جلسه ومداد نرم و پاک کن و ….. از اهم کارهایی است که شب کنکور قبل باید انجام دهید .

استرس را کنار بگذارید

در کنار افرادی قرار بگیرید که به شما استرس وارد نکنند .

دعاخواندن و گوش دادن به موسیقی ارام موجب بهبود تفکر دانش اموز و کاهش عدم علائم جسمی اضطراب در انها خواهد شد .خانواده نیز باید در روزهای نزدیک به کنکور بخصوص روز ازمون اهداف طولانی مدت و کوتاه مدت کنکور را در نظر نگیرند بلکه به دنبال یک نتیجه خوب برای دانش اموز باشند و مدام کسب رتبه ورشته مورد نظر را به او یاد اوری نکنند.

سر جلسه بهتر است ابتدا به سوالات اسان پاسخ دهید و سوالات سخت را به وقت اضافه موکول کنید .

نکات درسی ک هشب کنکور یا صبح ازمون به مطالعه ان می پردازید در حافظه کوتاه مدت شما ماندگار نخواهد شد بنابراین 24 ساعت قبل کنکور مطالعه خود را به پایان برسانید .

چنانچه داروی ضد استرس و تمرکززا استفاده میکنید به هیچ عنوان ان را قطع نکنید .

شب کنکور در مورد تغذیه توصیه میشود مواد پروتئینی و در کنار صبحانه استفاده از میوه های خشک و شیر مخلوط شده با غلات ، فرنی، نخود چی کشمش و انواع مغزها ، مصرف چای سبز و گل گاوزبان و شیر کم چرب ودوغ یا ماست هم میتواند گزینه های خوبی برای شما عزیزان باشد.

در محل آزمون زودتر حاضر شوید

رفتن به محل برگزاری کنکور و دیدن ان محل از تصورات غلط شما را دور می کند . دانش اموزان بهتر است نیم ساعت قبل از شروع ازمون در مکان ازمون حاضر شوند زیرا که دیر رسیدن به جلسه امتحان بسیار بسیار استرس زاست .

خانواده وعلی الخصوص مادر نقش بسزایی در کاهش استرس عزیزان داشته و میبایست مدام رتبه و رشته مورد نظر را یاد اوری نکنند بلکه تنها به برگزاری یک ازمون خوب برای عزیزانشان باشند .

دانش اموزان در سر جلسه امتحان حتما پاسخ به سوالات سخت را به وقت اضافه موکول کنند و سعی بر این داشته باشند که ابتدا سوالات اسان را پاسخ دهند تا احساس ارامش بیشتری داشته باشند.

تغذیه مناسب داشته باشید

مطالبی که شب قبل یا صبح ازمون خوانده شود در حافظه کوتاه مدت ماندگار نخواهد شد و موجبات اضطراب واسترس خواهد شد .بنابراین باید مطالعات خود را 24 ساعت قبل از ازمون به اتمام برسانید.

داشتن نحوه تغذیه مناسب ویک شام سبک و نخوردن فست فودها و غذاهای حجیم و پر چرب از کارهای مهم دیگر شب کنکور است .

دانش اموزانی که اضطراب زیادی دارند و نمی توانند شب قبل از کنکور با ارامش بخوابند یک لیوان شیر کم چرب ، دوغ یا ماست مصرف کنند . همچنین مصرف چای سبز و گل گاوزبان موجب ارامش شما عزیزان خواهد شد.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست