مطالعه برای کنکور در ایام نوروز

ایام نوروز یکی از بهترین زمان ها برای جمع بندی و تکمیل مطالب قبلی کنکوری شماست بسیاری از دانش آموزان با غنیمت شمردن این آیا عنوان یک فرصت طلایی می تواند تمامی مطالب قبلی خود را پوشش دهند و همچنین بسیاری از مطالبی که حجم سنگینی دارند را در این ایام شروع کند

مطالعه برای کنکور در ایام نوروز تعطیلات نوروز همیشه فرصت خوبی برای تفریح و خوشگذرونی هستش ولی خوب افرادی هم هستن که در کنار تفریح درس هم میخونن، این افراد کسایی هستند که هدف خیلی بزرگتری دارند و این ایام فرصت خوبی هست برای کسایی که عقب هستند از درس ها و شاگرد زرنگ هایی که همه ی درس هارو خوندن این زمان خوبی برای مرور و جمع بندی دروس.

برنامه ریزی داشته باشید

مطالعه برای کنکور در ایام نوروز یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که دانش‌آموزان از مشاورین موسسه آموزشی ونوس سوال می کند این است که در ایام تعطیلات نوروزی چگونه برنامه خود را با زمان تفریح مطابقت دهند پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که علاوه بر تفریحاتی که در ایام نوروز برای خود در نظر می گیرید به درس خواندن هم چندین ساعت در هر روز اختصاص دهید تا هیچ گونه دلهره و نگرانی در پایان این ایام برای شما پیش نیاید

تعطیلات عید واسه دو گروه خیلی مهم هستش، بچهای کنکور و و کسایی که امتحان نهایی دارند . کنکوری ها که تکلیفشون مشخصه اما سومی ها از الان باید مرور درس هارو شروع کنند تا تو اردیبهشت ماه دچار مشکل نشن.

برای برنامه ریزی عید از همون اول هماهنگی های لازم رو با خانواده داشته باشید که چه روزهایی میخواین به تفریح و عید و بازدید برید. اگه هم جایی نمیرید که خیلی راحتر شد کارتون. افرادی که خونشون خیلی شلوغه میتون به اردوهای تحصیلی برند یا خونه یکی از اقوامی که زیاد شلوغ نیست خونشون. خلاصه یکجایی رو برای درس خوندن فراهم کنید.

نقشه راه خود را مشخص سازید

مطالعه برای کنکور در ایام نوروز برخی دانش آموزان تصور می کنند چون در نیمسال اول نتوانستند درسی را مطالعه کنند اگر در عید نیز آن را در برنامه خود قرار دهند نمی توانند نتیجه خوبی کسب کرده و آن درس را کلا رها می کنند. ممکن است که در همه مباحث آن درس نتوانید به تسلط کامل برسید اما در برخی مباحث می توانید تسلط خود را افزایش دهید. بنابراین به سراغ بودجه بندی کنکور سراسری رفته و ببینید از کدام مباحث درسی که تاکنون مطالعه نکرده اید بیشتر سوال مطرح می شود. سپس مباحثی را که یادگیری آن ها برایتان سریع تر است را انتخاب کرده و مطالعه کنید.

متخصصین اساتید و مشاوران موسسه کنکور ونوس در این راه طولانی در کنار شما خواهند بود تا بتوانید بهترین نتیجه را از مطالعه خود دریافت کنید برای مثال اگر در درسی ضعیف هستید، کتاب درسی را مطالعه کنید و اگر قبلا درسی را خوانده و بلدید به تست زدن در آن درس بپردازید.

از برنامه نا امید نشوید

طبیعی است که گاهی مسائلی ایجاد شود که نتوانید مطابق با برنامه ای که تنطیم کرده اید پیش بروید. این موارد طبیعی است و ممکن است در تعطیلات عید نیز بیشتر به این گونه موارد برخورد کنید. دید و بازرید، وسوسه شدن برای مسافرت و حتی تلفن یک دوست از این قبیل موارد است. در تمام موارد سعی کنید از مسائلی که باعث اتلاف وقت شما می شود دور شوید و برنامه خود را به راحتی تغیر ندهید.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست