چگونه ادبیات فارسی کنکور بخوانیم؟

برای مطالعه ادبیات فارسی و داشتن رتبه ی قابل توجه باید دانست که این درس جزء دروس عمومی بوده و ضریب 3 را در کنکور به خود اختصاص داده است.

این درس از کنکور 25 سوال تست را به خود اختصاص داده است .چگونه ادبیات فارسی کنکور بخوانیم؟یک سوال اساسی داوطلبین کنکور سراسری میباشد!

مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این درس 18 دقیقه بوده و باید داوطلبین با دقت نظر کامل به سوالات پاسخ دهند.

رتبه های برتر کنکور معمولا بشکل موضوعی درس را مطالعه کرده و در مباحث قرابت معنایی،زبان فارسی و ارایه های ادبی بیشترین تمرکز را بر روی تست زدن و در مباحثی چون املا ،لغتها وتاریخ ادبیات تمرکز بیشتری بر روی خواندن و حفظ

کردن گذاشته اند.چنانچه هر شب حدود 15 الی 20 دقیقه را به خواندن ارایه و قرابت معنایی اختصاص دهیم و این دو مطلب را مرور کنیم و حدود هفته ای 3 ساعت هم زبان فارسی را بخوانیم در صد مناسبی از این بخش از دروس را خواهیم داشت.

تست زنی کنکور

مطالعه اصولی کتاب درسی ادبیات برای کنکور

پس از مطالعه دقیق کتب درسی  اقدام به حل تستهای استاندارد کنکور بخصوص تستهای 8 تا 10 سال قبل را زده هر چه متن کتاب وپاورقی ها بیشتر مطالعه شود بهتر است.

یادگیری روش درست تست زدن از استاد و تمرین روزانه و بررسی تستها و علامت گذاری برای تاریخ ادبیات یکی دیگر از روشهای خوب مطالعه است .

اگر در مطلبی نقطه ضعفی دارید با تغییر روش مطالعه و نوع یادگیری به مرور میتوان درصد خود را بالا برد.

تکرار لغات مهم و املایی

باتکرار زیاد تاریخ ادبیات و لغات متن و اخر کتاب و یافتن لغات مشابه میتوان لغات را بهتر در ذهن وخاطر سپرد درمورد زبان فارسی تست زدن نباید فراموش شود …برای قرابت معنایی اگر مفاهیم کتاب درسی رو خوب یاد بگیرید با تست زدن راه میافتید  بعنوان مثال حدودا در چهار نوبت و در هر نوبت 20 تست در هفته کمک بزرگی به شما میکند . جمع بندی مطلب و یافتن ارتباط دروس بهم و تیتر بندی انان راه را برای تسریع مطالعات باز تر میکند .چون ارایه ها بخش نسبتا مشکلی از ادبیات را در بر میگیرد به زمان و تکرار مدوام نیاز دارد مطالعات پی در پی هفتگی میتواند برای به خاطر سپردن مطالب به شما کمک بیشتری کند.

املا و لغت را با بسته های آموزشی موسسه ونوس بیاموزید!

چگونه ادبیات فارسی کنکور بخوانیم ؟ ادبیات فارسی یکی از دورس مشترک بین تمامی رشته های تحصیلی است و پاسخگویی صحیح به سوالات آن، در تعیین نتیجه کنکور نقش اساسی دارد. سوالات این درس که از کلیه کتاب های دوره متوسطه مطرح می شود را می توان به دسته های مشخصی نظیر املا، معنی لغات، آرایه، دستور زبان، قرابت معنایی و تاریخ ادبیات تقسیم بندی نمود.

در کنکور معمولا از بخش معنای واژگان سه سوال مطرح می گردد. همچنین از مبحث املا نیز حدود سه سوال طرح می شود که روی هم شش سوال کنکور سراسری را به خود اختصاص می دهند.

دانش آموزان معمولا وقت بسیاری را صرف یادگیری هریک از این دو مبحث می نمایند و در روز موعود نیز به دلیل استرس فراوان، قادر به یادآوری املای صحیح لغات یا معانی کلمات نیستند.با بسته های آموزشی موسسه ونوس در کمترین زمان ممکن تمامی مطالب گفته شده به صورت همیشگی در حافظه بلند مدت شما ذخیره میشود!

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست