چگونه عربی کنکور را 100 بزنیم؟

چگونه عربی کنکور را 100 بزنیم؟ عربی کنکور یکی از چالشی ترین دروس از میان دروس عمومی است که هر سه نوع دانش آموز در رشته های گوناگون ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی با آن دست و پنجه نرم میکنند . با ما در این مطلب همراه باشید تا شما را از آخرین شگرد های تست زنی در این درس چالشی آشنا کنیم و به جای فرار کردن از درس عربی آن را به نقطه قوت دروس خود تبدیل نمایید.

عربی کنکور

حفظ کردن اصطلاحات کتاب درسی

برای نزدیک شدن به درصد 100 در کنکور سراسری ، طبق تجربیات چند سال اخیر میتوان فهمید که متن دقیق کتاب درسی بسیار مورد توجه طراحان این درس بوده است و بدون کمک گرفتن از کتاب هیچچ دانش آموزی نتوانسته از عهده حل کردن سوالات چالشی درس عربی بر آید ؛ در تمارین آخر هر درس بسیاری نکته نهفته شده است که دانش آموز باید کنجکاو بوده و تک تک این نکات ریز را در ذهن خود بسپارد ؛ لذا انتظار میرود شما مخاطبین موسسه ونوس برای رسیدن به درصد 100 در درس عربی پیش از استفاده از هر نوع کتاب و منبع کمک آموزشی ؛ در ابتدا اصطلاحات و مفاهیم کتاب درسی را بررسی کرده و به عمق مطالب آن پی برده باشید!

قرابت معنایی را فراموش نکنید!

اگر شما در درس ادبیات به سوالاتی نظیر قرابت معنایی و نزدیکی مفهوم بر خورده باشید با کلیات ماجرا آشنایی دارید ، لذا باید خاطر نشان کنیم که در کنکور دهه 90 بخصوص در چند سال اخیر آن ، میزان سوالاتی که سعی در ارتباط میان مفاهیم جملات دارند به شدت رو به افزایش اند ! از شما انتظار میرود تا بتوانید میان دو عبارت نسبتا مفهومی در این درس که میتواند نوعی شعر یا نثر باشند را به خوبی در کنید و راه را برای نزدیک شدن به درصد 100 در کنکور سراسری هموار سازید!

دسته سوالات حول النّص

یکی از وقت گیر ترین دسته سوالات در درس زبتن عربی این نوع سوالات هستند که بسیاری از دانش آموزان هموراه سعی کرده اند این قسمت را جز حذفیات درس عربی قرار دهند ! اما بزرگ ترین اشتباه در کنکور سراسری حذف مطالب است! چرا که تجربه نشان داده است از سخت ترین و چالشی ترین قسمت های تمامی دروس سوالات به نسبت متوسط و گاها بسیار ساده طراحی می شود و دانش آموزشی که هیچ تسلطی در آن مباحث نداشته باشد به شدت سر خورده میشود و ممکن است در پاسخ گویی به سایر سوالات نیز دچار استرس شود . بنابرین شما ونوسی ها سعی کنید هیچ سوالی را جز مباحث حذفی قرار ندید چرا که چگونه عربی کنکور را 100 بزنیم با راهی جز این میسر نمیشود!

صحیح یا خطا

گاهی پیش میاد که طراح از شما میخواهد گزینه صحیح را از میان 4 گزینه مشخص سازید اما ضمیر نا خودآگاه شما بر عکس عملی میکنید و گزینه غلط را در نظر میگیرد در این دسته از سوالات سعی کنید ابتدا با مداد دور خواسته ی طراح خط بکشید و تمامی گزینه ها را به درستی و تا اتنها چک کنید تا هیچ چیز از چشم شما پنهان نماند!

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست