نحوه افزایش تراز کنکور و تطبیق دادن سطح علمی و تحصیلی

دراین مطلب موسسه ونوس در خصوص نحوه افزایش تراز کنکور نکاتی را بیان میکنیم اولین کاری که برای افزایش تراز کنکور و تطبیق تراز باید انجام دهید مقایسه وضعیت درسی و تحصیلی یا همان سطح علمی خود را با دیگر داوطلبان است.

اگر قصد تطبیق تراز کنکور برای رشته های دانشگاهی را با سطح تحصیلی و علمی خودتان انجام دهید اولین کاری که باید انجام دهید این است که وضعیت درسی و تحصیلی یا همان سطح علمی خود را با دیگر داوطلبان مقایسه کنید. در مطالب قبلی در سایت موسسه ونوس در خصوص تراز کنکور نکاتی را برایتان گفتیم در این مطلب نکات تکمیلی را برایتان بیان میکنیم. از جمله در خصوص نحوه افزایش تراز کنکور راهکارهایی را معرفی می کنیم . درصورتی که خیلی با مفهموم تراز کنکور آشنایی ندارید می توانید به مطالب قبلی سری بزنید.

نحوه افزایش تراز کنکور و تطبیق دادن سطح علمی و تحصیلی

نحوه افزایش تراز کنکور و تطبیق دادن سطح علمی و تحصیلینمره تراز کنکور که تراز کل هم خوانده میشود در واقع بهترین معیار تعیین رتبه داوطلبان است و عددی است که سرنوشت دانش اموزان و داوطلبان را مشخص مینماید. چون دروس اختصاصی دارای ضریب 3 می باشند در نتیجه نقش تراز کنکور دروس اختصاصی در تعیین نمره تراز کل کنکور 3 برابر نمره تراز دروس عمومی است. این مطلب اهمیت بالای دروس اختصاصی را در مقایسه با دروس عمومی میرساند.

روش افزایش تراز کنکور چیست ؟

همانطور که میدانید و قبلا هم گفتیم مهمترین نکته در افزایش رتبه و تراز کنکور افزایش راندمان و کاریی مطالعه و تلاش خودتان است. اما اگر گاها با حس شکست مواجه میشوید باید به شما بگویم که تنها دلیل آن را در خودتان جستجو نمایید. اگر کمی فکر کنید و به روند مطالعه خود دقت نمایید خواهید دید زمان هایی که برنامه ریزی داشته اید و بر روی برنامه ریزی خود تمرکز نمودید و مطالعه و تلاش هوشمندانه ای داشته اید نمرات بهتری نیز کسب نموده اید.

با برنامه‌ریزی و ساعت مطالعه‌ خوب انگیزه‌تان برای آزمون و شروع آزمون و دیدن سؤالات جدید و دریافت کارنامه بیشتر از قبل خواهد شد. اگر نتیجه‌ تلاش تان را در حدی که مد نظر دارید دریافت نکنید ناامید نشوید یا احتمال دارد سختی سؤالات آزمون یا نیامدن سؤال از بخشی که خواندید شما را دلسرد کند که بهانه ‌کنید و از برنامه‌ریزی دور شوید و انجام تکالیف آزمون ها را به تاخیر بیندازید در این مواقع توصیه ما به شما این است که دلیل شکست یا کاهش انگیزه را در فقط در خودتان جستجو کنید.

جهت افزایش تراز کنکور خود حتما برای سوالات زیر جواب منطقی و واقع بینانه درخود پیداکنید؟

1- آیا میزان زمان مطالعه و تلاش تان با تراز کسب شده متناسب است و مطابقت دارد؟

مسلم است برای رسیدن به تراز بیشتر تلاش برنامه ریزی و مطالعه بیشتر لازم است.

انتظار و توقع بیجا نداشته باشید. بدون تلاش و برنامه ریزی افزایش تراز کنکور ممکن نیست.

2- آیا با میزان 21 ساعت مطالعه در هفته می توانم انتظار تراز 6000 را از خود داشته باشم؟

نحوه افزایش تراز کنکور و تطبیق دادن سطح علمی و تحصیلیجهت بدست آوردن هر نمره تراز لازم است که با کمک یک مشاور برتر کنکور میزان ساعت مطالعه مناسب و معقولی را درنظر بگیرید.

در این خصوص میتوانید از آزمونهای قبل نیز به کمک پشتیبان بهره ببرید.

3- آیا برای هر کدام از درس ها بصورت مجزا برنامه ریزی داشته اید و زمان کافی صرف کرده اید؟

مطالعه و یادگیری مطالب و مفاهیم سخت و سنگین در یک یا دوجلسه ممکن نیست

حتی اگر خیلی عمقی مطالعه نمایید. تمرین و تکرار لازم است

مرور و جمع بندی حتی برای مطالعه دروس آسانتر نیز لازم و ضروری است

مرور و جمع بندی را فراموش نکنید.

4- آیا برای بدست آوردن و افزایش تراز کنکور و همینطور درصد بالاتر به اندازه کافی تست حل کرده اید؟

برای همه دروس چه آسان و چه سخت حداقل یک تا دو جلسه تست نیاز است.

کنکور یعنی تست و چهار گزینه ای بدون مهارت تست زدن کسب تراز بالا غیرممکن است

بعضی داوطلبان کمبود وقت را بهانه قرار میدهند این اصلا کار درستی نیست باخودتان صادق باشید این داوطلبان به جای تست زدن فقط و فقط به مطالعه‌ی درس‌ بصورت تشریحی میپردازند. حتی اگر مشاور و پشتیبان تان را گول میزنید و می پیچونید حداقل خودتان را گول نزنید.

5- آیا افزایش تراز کنکور که من انتظار دارم معقولانه و منطقی است ؟

اگر داوطلبی در یک آزمون تراز 4800 بدست آورد نباید انتظار افزایش تراز کنکور تا 5900 در آزمون بعدی را داشته باشد گرچه شاید شانسی این اتفاق یک در 1000 بیفتد اما بطور کلی این یک توقع بیجا است.

6- آیا از روشهایی که برای مطالعه استفاده کردید و نتیجه لازم را نگرفتید مجدد استفاده و بکارگرفته اید؟

از روش های درست رتبه های برتر استفاده کنید. این روش ها معمولا هر سال توسط داوطلبان برتر امتحان میشود و نتیجه قطعی میدهد پس از روشهایی استفاده کنید که یقین وجود دارد منجر به افزایش تراز کنکور شما خواهد شد. این روشها خصوص برای درسهایی که تا حالا نتیجه‌ی مطلوب نگرفته‌اید یک راه میانبر رسیدن به نتیجه‌ است که دیگران با طی مسیر طولانی به آن رسیده اند.

ارزیابی و بررسی آزمون ششگانه فوق درخصوص کاهش و افزایش ترازکنکور

نحوه افزایش تراز کنکور و تطبیق دادن سطح علمی و تحصیلیدرصورتیکه جواب شما در پاسخ به حداقل 3 تا از سوالت بالا خیر می باشد :

باید به شما بگویم که به هیچ عنوان خود را سرزنش نکنید که کار بسیار غلطی است.

جهت کسب موفقیت اول لازم است اشتباهات را قبول کنید

سپس اشتباهات را بررسی و تحلیل کنید و از آنها درس بگیرید و تجربه اضافه کنید

در مرحله نهایی باید اشتباهات را رفع نمایید.

0/5 ( 0 نظر )
, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست