چگونگی مطالعه کنکور از عید با موسسه ونوس

مطالعه کنکور از عید را با خیالی آسوده با موسسه ونوس تجربه کنید. دوران نوروز به چند دلیل مهم‌ می‌باشد که عبارتند از: نزدیک شدن به کنکور و مرور مطالب، به چالش کشیدن آموخته‌ها از طریق حل تست استاندارد، ایجاد خستگی فکری و افزایش نگرانی به دلیل نزدیک شدن به کنکور.

باید به خاطر داشته باشید که هنوز زمان در اختیار دارید که با یک برنامه ریزی دقیق، مدیریت زمانی صحیح، استفاده از منابع و پکیج آموزشی تستی معتبر در زمان باقی مانده به موفقیت دست پیدا کنید. تجربه نشان داده است که دانش آموزانی حتی با سطح پایین علمی توانسته‌اند با مدیریت درست زمان باقی مانده به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسند. بنابراین می‌توان گفت زمان فقط یک مفهوم نسبی دارد و فرد می‌تواند با استفاده از تکنیک مهندسی زمان و منابع مطالعاتی معتبر زمان باقی مانده را به راندمان مطالعه نه ماهه برساند. این امر تنها با تلاش و کوشش بسیار و ایمان به خود امکان پذیر است. بنابراین با مدیریت صحیح زمان می‌توانید کارهای غیر ضروری در نوروز را به یک فرصت طلایی برای اوقات از دست رفته خود تبدیل کنید.

نکته قابل توجه این است که اکثر دانش آموزان می‌خواهند در ایام عید تمام دروس را دوره کنند بنابراین با یک برنامه‌ریزی سنگین یک فرصت طلایی را از دست می‌دهند. برای مطالعه کنکور از عید لازم نیست تمام دروس به طور کامل و عمیق خوانده شوند. حتی الامکان مروری بر درس‌های پیش دانشگاهی 1 و دروس یکی از پایه‌ها کافی می‌باشد.

برنامه‌ریزی و چگونگی مطالعه کنکور از عید

برای مطالعه کنکور از عید برای رسیدن به موفقیت و قبولی در رشته مورد نظر باید داوطلب یکسری موارد از جمله هدف گذاری، تمرکز بیشتر بر روی نقاط قوت، چگونگی مطالعه دروس اختصاصی و عمومی و استفاده از بهترین منابع مطالعاتی را رعایت کند.

می‌توان گفت برای مطالعه کنکور از عید تا آزمون کنکور 130 روز فرصت هست تا با برنامه ریزی خاص داوطلب بتواند به موفقیت دست پیدا کند. این روزهای سخت را همراه با موسسه ونوس می‌توانید به راحتی پشت سر بگذارید.

جالب است بدانید که بهترین کار این است که از قبل برای ایام عید برنامه‌ریزی داشته باشید تا با مطالعه در این ایام بتوانید یک قدم مثبت برای رسیدن به هدف خود بردارید. پیشنهاد مشاوران کنکور موسسه ونوس این است که در ایام عید دانش آموزان سعی کنند مطالب پیش دانشگاهی 1 و درس‌های یکی از پایه‌ها را دوره کنند. پیشنهاد مشاوران موسسه ونوس این است که برای مطالعه کنکور از عید  بهتر است با یک برنامه‌ریزی دقیق برای قسمت‌هایی که مشخص شده‌اند با روش تست زنی مرور شوند  که دیگر احتیاجی به خواندن کل مطالب به طور عمیق نیست.

درس‌ها شامل دودسته عمومی و اختصاصی  هستند و پیشنهاد موسسه ونوس برای ایام عید این است که برای درس‌های ریاضی، فیزیک و شیمی تست بزنید و در صورتیکه در هرکدام از این درس‌ها به مشکل برخوردید به سراغ خلاصه نویسی هایتان بروید. لازم به ذکر است که در رابطه با درس‌های عمومی و درس‌هایی مانند زیست شناسی که باید مطالعه شوند بهتر است مباحث را دوره کنید. بهترین راه برای مطالعه کنکور از عید این است که دروس اختصاصی را تست زنی کنید و در کنار آن با یک برنامه ریزی دقیق به مطالعه‌ی درس‌های عمومی  بپردازید.

بهتر است بدانید که هر چه به پایان سال تحصیلی نزدیک شوید درس‌های عمومی اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد به عبارتی می‌توان گفت که رقابت برای بدست آوردن درصدهای بالا در درس‌های عمومی آغاز می‌شود. داوطلبان نباید مطالعه‌ی درس‌های عمومی را برای خود سخت کنند. در صورتیکه درس‌های عمومی به طور دقیق خوانده شوند می‌توانند به رسیدن رشته مورد علاقه داوطلب کمک شایانی بکنند.

برای مطالعه کنکور از عید باید منبع مطالعاتی خاصی را داشته باشید بنابراین برای دروس اختصاصی علاوه بر خلاصه‌هایی که در دست دارید باید در این رابطه از تست‌های آزمون آزمایشی و تست‌هایی که قبلا نشان‌دار کرده‌اید استفاده کنید. بهتر است بدانید که استاندارد‌ترین منبع تست‌، تست‌های کنکورهای سال گذشته و تست‌های تالیفی می‌باشند. برای مباحث عمومی بهتر است از تست‌های کنکور سال‌های گذشته و مطالعه مباحث درسی استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که برای دروس عمومی پاسخ‌نامه تشریحی تست‌ها را حتما مطالعه بفرمایید.

برای مطالعه کنکور از عید مکان و تغذیه مناسب بسیار اهمیت دارد. در ایام عید به دلیل دید و بازدید‌های فراوان محیط مناسب و آرامی برای مطالعه وجود ندارد. بنابراین باید در این ایام به دنبال یک محیط آرام و مناسب برای مطالعه باشید. می‌توان گفت امروزه اکثر مدارس اردوهای مطالعاتی نوروزی که محیط‌های بسیار آرام و مناسب برای این ایام هستند را برپا می‌کنند. بنابراین با استفاده از این اردوها یا کتابخانه‌ها در این ایام می‌توانید از یک مکان مناسب و آرام در این ایام بهره مند شوید. همچنین بهتر است که مواظب تغذیه خود در این ایام باشید. بهتر است از خوردن آجیل و غذاهایی که سنگین هستند پرهیز کنید و غذاهایی که سبک هستند و هضم راحتی دارند استفاده کنید.

برای مطالعه کنکور از عید بهتر است از یک برنامه ریزی و استراتژی کلی استفاده کنیم. می‌توان گفت تعطیلات عید بین 15 تا 17 روز می‌باشد که یک فرصت طلایی برای پیشی گرفتن از رقبا و کسب موفقیت محسوب می‌شود. بسیاری از داوطلبین با یک برنامه ریزی عالی و متحول ساختن مطالعه خود در این ایام موفقیت عالی را بدست آوردند. بنابراین پیشنهاد مشاوران موسسه ونوس این است که در این ایام لازم نیست کل مباحث را بخوانید بلکه با مرور یکسری مباحث خاص می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و با تقویت نقاط قوت خود با اطمینان کامل این مسیر را طی کنید. براساس گفته  بروس لی استاد هنر های رزمی فردی ترسناک است که یک حرکت را صدبار تمرین کرده باشد نه فردی که صد حرکت را یکبار تمرین کرده است. بنابراین هدف موسسه ونوس برای مطالعه کنکور از عید این است که مباحثی که در نیم سال اول خوانده شده است مرور شود تا داوطلب بتواند نقاط قوت خود را تقویت کند. بنابراین با پکیج‌های آموزشی موسسه ونوس می‌توانید از زمان باقی مانده بهترین استفاده را ببرید و با مطالعه اصولی دروس در این ایام به موفقیت عالی در کنکور دست پیدا کنید.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست