روش مطالعه زیست شناسی در رشته تجربی

  1. ونوس
  2. مشاوره کنکور
  3. روش مطالعه زیست شناسی در رشته تجربی

برای درس زیست شناسی در رشته تجربی اساتید یک مثال جالب و یک تشابه می زنند.میگویند زیست شناسی مانند پیاز استاما چرا زیست مثل پیاز است. پیاز ۲ خاصیت دارد یک اشک شما را در می آورد البته در صورت خرد کردن و دوم اینکه لایه لایه اس. ما به خاصیتاول کاری نداریم . آنچه پیاز را شبیه زیست شناسی علوم تجربی میکند لایه لایه بودن آن است. زیست شناسی مثل پیاز لایه لایه است. یعنی چه ؟ یعنی تا زمانی که لایه اول را برندارید به لایه دوم نمیرسید در اهمیت روش مطالعه زیست شناسی علوم تجربی برای کنکور سراسری این خاصیت لایه لایه بودن خیلی مهم می باشد. بنابراین باید شما لایه های بیرونی زیست را درک کنید تا بتوانید به لایه وسطی برسید.

اهمیت روش مطالعه زیست شناسی در گروه علوم تجربی

روش مطالعه زیست شناسی در رشته تجربی به تکرار استاکنون این سوال مطرح است که برای اینکه بتوانیم به لایه های درونی زیست نیز برسیم باید چه کاری انجام دهیم؟ چطورى این قضیه را روی درس زیست اجرایى کنیم؟ نکته اول در روش مطالعه زیست شناسی تکنیک تندخوانی است . بدین معنی که بعنوان مثال بجای انکه هر مبحث و هر فصل را یکبار بادقت بیش از اندازه بخوانید بگونه ای که ۱۰۰ ساعت از وقت شما را بگیرد. ابتدا ۴۰ ساعت وقت بگذارید و برای بار اول زیست را بخوانید سپس ۶ بار دیگر هر بار ۱۰ ساعت وقت بگذارید و با سرعت بالاتر و بیشتر و با تامل کمتر بخوانید و بخوانید و تکرار کنید. این کار اشتباهی است که بخواهید دور اول هر فصل از درس کتاب زیست را در ۴۰ ساعت مطالعه کنید و باز هم دور دوم برای مطالعه همان فصل ۴۰ ساعت وقت بگذارید و در دور سوم نیز هم ۴۰ ساعت وقت بگذارید. لایه لایه خوندن در درس زیست یعنی اینکه جمله به جمله را حفظ کنید.

 روش مطالعه زیست شناسی در رشته تجربی به تکرار استروش مطالعه درس زیست شناسی خصوصا بار دوم به بعد سرعت و تندخوانی است

به یاد داشته باشید در روشی که ما سعی میکنیم در بار اول مطالعه هر فصل درس زیست شناسی همه فصل را در بار اول مطالعه نماییم یک روش مطالعه زیست غلط است. زیرا هم حوصله شما را سر خواهد برد و هم بیشتر از ۳ تا ۴ روز در حافظه و مغزمان باقی نمی ماند و در نهایت مقدار خیلی زیادی از آن را فراموش خواهیم کرد بنابراین وسواس الکی به خرج ندهید تا زمانی که در درس زیست شناسی ۵ ال ۶ بار یک درس و مبحث را مطالعه نکنید و نخوانید نمی توانید به عمق آن پی ببرید. بنابراین به جای آنکه در دفعات دوم به بعد قدرتی و با دقت مطالعه کنید و حفظ کنید سرعت را چاشنی کارتان کنید و باسرعت و به کمک تکنیک های تندخوانی و تقویت حافظه درس زیست شناسی را مطالعه نمایید.

نکات خواندن ، یادگیری و مطالعه درس زیست شناسی کنکور علوم تجربی

 روش مطالعه زیست شناسی در رشته تجربی به تکرار استبرای دفعات دوم به بعد بهترین روش مطالعه درس زیست شناسی تندخوانی و سرعت است

سعس کنید قدرتی خواندن و با دقت بسیار بالا را در مرور زیست شناسی کنار بگذارید

بهترین کار اینه که یک فصل رو دو بار به این روش سریع بخونید

سپس در مرحله بعد تست بزنید

اهمیت روش مطالعه زیست شناسی در گروه علوم تجربی به تکرار و تست حل کردن است

بعد از تست زدن حتما به تشریح و تحلیل تست ها بپردازید

با تست آموزشى خیلى راحتتر میتوانید کلمات و جملات درس زیست شناسی را حفظ کنید.

در مرحله بعد از تست زدن در فصل مورد نظرتان و مبحث درسی مدنظر دوباره سراغ کتاب بروید

یادتان باشد در این پروسه منظور از تست زدن حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ تست برای هر فصل مد نظر است.

مجدد کتاب را بخوانید و لایه لایه ها را یکی یکی بردارید تا به عمق مطالب پی ببرید

نروید و به یکباره یک کتاب تست را شروع کنید و تا تمام نکنید دست بر ندارید این کار اشتباه است

تمام این فرایند باید در طی یک زمان مشخص انجام شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست