بهترین روش مطالعه عربی کنکور

بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور را فقط از موسسه ونوس بخواهید. برای موفقیت در درس عربی باید یکسری نکات را رعایت کرد این بدان معنا است که برای اینکه قادر به پاسخگویی صحیح سوالات باشید باید از اکثر مطالب اطلاعات کاملی را داشته باشید. برای مثال اگر در مورد ترجمه و قواعد اطلاعات کاملی داشته باشید خواهید توانست پاسخ صحیح سوالات را تشخیص دهید. از دیگر عوامل مهم برای پاسخگویی صحیح به سوالات درست خواندن عبارات می‌باشد. درست خواندن عبارات در ترجمه و به کارگیری درست قواعد بسیار اهمیت دارد. بنابراین برای کسب موفقیت در درس عربی باید کتابها را دقیق مطالعه کنید و از بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور از طریق موسسه ونوس بهره‌مند شوید.

بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور

در صورتیکه درس عربی درست مطالعه شود به دلیل اینکه درس سختی نیست امکان کسب درصد بالا در کنکور برای این درس بسیار زیاد می‌باشد. این درس دارای ضریب 2 در کنکور است و می‌توان گفت اکثر داوطلبان کنکور به دلیل اینکه بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور و تست زنی درستی ندارند نمی‌توانند درصد خوبی در کنکور را کسب کنند. در مقابل اگر داوطلبان از بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور استفاده کنند قادر خواهند بود درصد بالا و در نتیجه رتبه بهتری را به خود اختصاص دهند. بنابراین برای ورود به دانشگاه برتر و کسب رتبه بالا باید به درس عربی و بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشید. در صورتیکه حتی در این درس ضعف دارید می‌توانید با پکیج‌های مختص به این درس و ارائه بهترین روش‌ مطالعه عربی برای کنکور از طریق موسسه ونوس نقاط ضعف خود را برطرف کنید و درصد بالایی را کسب کنید.

با توجه به اینکه درس عربی در کنکور برای همه‌ی گروهای آزمایشی ضریب 2 را دارد و 25 تست را به خود اختصاص داده است و تاثیر بسزای آن در کنکور باید با انتخاب بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور گام موفقی را در این درس بردارید.

بهتر است بدانید که در کنکور از بخش ترجمه 8 سوال مطرح می‌شود، که 5 سوال مربوط به ترجمه عربی به فارسی، 1 سوال مفهومی و 2 سوال از آن مربوط به ترجمه فارسی به عربی می‌باشد. بعد از این بخش یک متن داده می‌شود که از آن 9 سوال مطرح می‌شود از این 9 سوال 2 تست مربوط به مبحث حرکت گذاری، 4 تست مربوط به درک مطلب و 3 تست از قسمت تجزیه و تحلیل داده می‌شود. در آخر 8 تست مربوط به قواعد عربی ارائه می‌شود.

 

برای موفقیت بیشتر در درس عربی باید یک اطلاعات جامعی از مطالب داشته باشید بنابراین حتی الامکان سعی کنید زمان مطالعه عربی را به 4 بخش تقسیم بندی کنید. نکته قابل توجه این است که شبی دو ساعت را به مطالعه عربی اختصاص دهید. در هر صورت باید برای این درس طوری برنامه بریزید که در مجموع ساعات مطالعه هفتگی کمتر از 12 ساعت نباشد.

حالا سوال اینجا پیش می‌آید که این دو ساعت مطالعه عربی باید چگونه باشد؟ برای مسلط شدن به قواعد عربی باید 1 ساعت و 15 دقیقه به خواندن جزوه قواعد اختصاص دهید. بنابراین برای پاسخگویی صحیح به تست‌های مربوط به قواعد باید قواعد را به طور کامل یاد بگیرید. به عبارتی می‌توان گفت که باید مثل یک کتاب حفظ کردنی قواعد را از حفظ بلد باشید. 15 دقیقه باقیمانده را به حل 25 تست بپردازید. در این مورد بهتر است تست‌های جامع یا موضوعی را حل کنید. این کار باعث می‌شود که عادت کنید 25 تست را در 15 دقیقه حل کنید. به عبارتی سر جلسه کنکور برای حل 25 تست 20 دقیقه زمان دارید و در صورت کم کردن 5 دقیقه زمان برای استرس 15 دقیقه مفید برای شما باقی خواهد ماند. در پایان حل تست‌ها سعی کنید تست‌ها را تحلیل کنید به طوری که اگر این کار انجام نشود تست زدن مفید نخواهد بود.

15 دقیقه باقی مانده را به خواندن لغت و معنی اختصاص دهید. لازم به ذکر است که به دلیل اینکه بسیاری از لغات کتاب عربی 1 در کتاب‌های عربی 2 و 3 و پیش دانشگاهی به کار رفته است بنابراین لازم است که از کتاب عربی 1 شروع به خواندن لغات کنید. بنابراین بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور این است که این روال را تا  زمانیکه بر قواعد تسلط کامل پیدا کنید ادامه دهید. در این مورد نگران طولانی شدن زمان مطالعه قواعد نباشید زیرا یادگیری کامل قواعد برای کسب موفقیت در کنکور بسیار موثر می‌باشد و حائز اهمیت است. حتی الامکان سعی کنید همزمان با  شروع مطالعه عربی روش مطالعه ترکیب کردن را رعایت کنید. در زمان 1 ساعت و 15 دقیقه مطالعه قواعد سعی کنید ترکیب کردن را تقسیم کنید به طوری که احساس خستگی نکنید. نکته قابل توجه این است که ترکیب کردن را از کتاب سال اول شروع کنید زیرا دارای نکات بسیار مهمی می‌باشد. حین مطالعه ترکیبی یک کاغذ به همراه داشته باشید و  هر فعل معتلی را دیدید سه حرف اصلی و وزن ماضی و مضارع فعل مورد نظر را بنویسید بعدها متوجه این کار مفید خود خواهید شد. در بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور در صورتیکه با کلمات و عبارات آشنایی داشته باشید قادر خواهید بود 90 درصد عبارات استفاده شده در سوالات را شناسایی کنید.

نمایی کلی از سوالات درس عربی در کنکور

ترجمه: برای این بخش توصیه می‌شود بعد از یادگیری نکات تست زنی و قواعد مربوط به ترجمه سوالات کنکور سراسری سال‌های قبل را حل کنید. نکات مهم مربوط به این سوالات را خلاصه برداری کنید.

درک مطلب: برای تسلط به این قسمت هر شب یک درک مطلب از کنکور سراسری سال‌های قبل را حل کنید. در صورتیکه این بخش را با دقت مطالعه کنید قادر خواهید بود سه تست مربوط به قسمت تجزیه و تحلیل را به درستی پاسخ دهید.

قواعد: برای این قسمت بعد از یادگیری کامل قواعد برای تسلط بیشتر تمام متن‌های کتاب را اعراب گذاری و تجزیه و تحلیل کنید. سپس سوالات کنکور سراسری سال‌های قبل را حل کنید.

نکته قابل توجه این است که  نکات مهم را هم در بخش قواعد و هم در بخش ترجمه خلاصه نویسی کنید. حتی می‌توانید به روش درختی خلاصه نویسی کنید و روزانه با صرف وقت کم به مرور مطالب بپردازید. لغات آخر کتاب‌های درسی را فراموش نکنید. با تهیه پکیج‌های آموزشی و بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور از طریق موسسه ونوس درصد بالایی در کنکور را به خود اختصاص دهید.

 

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست